Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem

Skąd ta pewność?

Puch gęsi dzięki swoim naturalnym predyspozycją jest najlepszym możliwym wypełnieniem dla odzieży zimowej lub do kołder. Jednak na rynku istnieje spora liczba, przeróżnych jakości, które mogą różnić się między sobą z wielu powodów. Animex specjalizuje się wyłącznie w osiąganiu bardzo wysokich jakości, klasyfikując swoje produkty w piramidzie rynku na samym szczycie. Jednak ambicja to cecha, która zachęca by sięgać wyżej. Dlatego by przebić sufit potrzeba dodatkowego wysiłku lub innowacji, które pomagają uzyskać jakość, na nie spotykaną dotąd skalę. Dzięki takiemu podejściu udało nam się osiągnąć, nieosiągalne i tak powstał Animex XXL Pure down – najlepszy puch na świecie.

Czym jest Animex XXL Pure Down?

XXL Pure Down to najwyższej jakości, polski, biały puch gęsi. Stworzony z myślą zaspokojenia potrzeb najbardziej wymagających produktów na świecie. Dzięki połączeniu doskonałego, polskiego surowca z ogromną wiedzą na temat przetwórstwa pierza oraz niestandardowymi metodami, udało się uzyskać niesamowity efekt. Niepowtarzalnej dla nikogo innego jakości puchu. Dzięki temu, z całą pewnością można stwierdzić, że jest to najlepszy na świecie materiał wypełniający w swojej kategorii.

Pochodzenie ma znaczenie

Warunki naturalne oraz lokalizacja odgrywają istotną rolę w wykształceniu się wysokiej jakości puchu i piór. Pierze, którego używamy do uzyskania finalnego XXL Pure Down, pochodzi wyłącznie z polskich gęsi. Hodowanych w wolno wybiegowych warunkach, z zachowaniem wszelkich, rygorystycznych zasad dobrostanowych. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ tylko szczęśliwe i swobodnie żyjące gęsi są w stanie wyhodować upierzenie, które pozwoli osiągać tak wysokie rezultaty puchu.

Patrząc na gęś pod kątem anatomicznym możemy podzielić ją na tak zwane frakcje. W zależności od części ciała, z której pochodzi pierze, ma ono lepsze bądź gorsze parametry wyjściowe. Niewiele zakładów pierzarskich decyduje się dzielić pierze na frakcje. Jest to proces czasochłonny i kosztowny, ale pozwalający na osiąganie topowych jakości. My czerpiąc materiał do przetworzenia w ten konkretny produkt (XXL Pure Down) korzystamy tylko z frakcji A1 czyli gęsiego podbrzusza oraz częściowo z boków, bo tam upierzenie jest najcenniejsze jakościowo.

Osiąganie najlepszej jakości puchu

Jednak jak wcześniej już wspominaliśmy, XXL Pure Down to jedyny taki produkt w skali globalnej. Dlatego by móc go wyprodukować potrzebne jest działanie bezprecedensowe. W naszym przypadku takim, jest metoda tzw. ręcznej selekcji. Polega ona na manualnym segregowaniu wysokiej jakości puchu od piórek, by mógł on stać się najwyższej jakości puchem. Dzienna wydajność wyszkolonego pracownika sortującego wynosi tylko 0,4 kg puchu XXL, ponieważ jest to bardzo czasochłonny proces. Wiemy jednak, że ludzkie oko i ręka to najlepsze narzędzia, które są w stanie złapać i oddzielić nawet najmniejsze piórka, niemożliwe do oddzielenia w procesach maszynowych. Dlatego właśnie w najtrudniejszych japońskich testach osiągane są wyniki sięgające prawie 99% zawartości puchu! Jest to unikalna metoda na skalę światową, stosowana wyłącznie w jakości XXL Pure, tylko w Animex.

Praktyczne korzyści

Oczywiście, tworzenie takich produktów nie może być tylko sztuką dla sztuki. Musi ono przynosić realne korzyści, takie jak na przykład zwiększona odporność na warunki atmosferyczne. Lepszy puch równa się lepsza izolacja cieplna. Jest to bardzo przydatna cecha szczególnie w przypadku sprzętu outdoorowego, często poddawanego ekstremalnym testom przez entuzjastów outdooru.

Dodatkowo, duże ziarna puchu składają się z długich, czepliwych ze sobą gałęzi. Jest to bardzo pożądana cecha dla wyrobów tekstylnych wypełnianych puchem. Pozwala ona na zachowanie silnych połączeń pomiędzy poszczególnymi ziarnami puchu, powstrzymując je przed wnikaniem w tkaninę. Przekłada się to na dłuższą żywotność tkaniny, niezależnie od tego, czy jest to poliester, bawełna czy jedwab.

Ręczny dobór, który usuwa z tego puchu drobne piórka, sprawia, że XXL Pure Down jest puchem przyjaznym dla tkaniny. Gdyż efekt penetracji tkaniny nie występuje, a produkt uznawany jest za bardzo solidny. Jest to szczególnie istotne w przypadku najbardziej prestiżowych marek, którym zależy na budowaniu długotrwałej relacji z klientem. Tu dochodzimy do czysto emocjonalnego argumentu, związanego z już wspomnianym prestiżem. Najwyższy prestiż osiąga się poprzez łączenie tego, co najlepsze. Do tego właśnie stworzono XXL Pure Down.

 

Potwierdzone w badaniach

By każdorazowo potwierdzać najwyższą jakość, gotowe próbki puchu XXL Pure Down są przekazywane do badań zewnętrznych. Testy jakości wykonywane w niezależnych i najbardziej cenionych ośrodkach badawczych w branży takich jak IDFL czy też QTEC w Japonii zawsze potwierdzają najwyższą jakość Osiągane, topowe wyniki są niespotykane w branży. Najważniejsze, że nie jest to wynik przypadku, tylko efekt konsekwencji, doświadczenia oraz dbałość o szczegóły na każdym etapie. To wszystko pozwala nam osiągnąć tak niesamowity produkt jak XXL Pure Down.

Wróć

Do góry